Home » Sport You are browsing entries filed in “Sport”

7 gjëra që do të ndodhin kur të vdesë Mbretëresha Elizabetë

Duke qenë se Mbretëresha e Britanisë së Madhe, Elizabeta e Dytë, është në moshë të shtyrë, mbretëria tashmë ka bërë përgatitjet për largimin e saj nga jeta dhe nga monarkia. Elizabeta e Dytë është mbretëresha që ka qëndruar më së gjati në pushtet dhe vdekja e saj do ta prishë qetësinë jetëgjatë Më poshtë, BrightSide […]

November 13th, 2017 | Posted in Sport | Read More »

Nga Irina te Hilton e Kardashian, këto kanë qenë 27 të dashurat e Ronaldos

Të jesh Cristiano Ronaldo, do të thotë t’i kesh gjërat gjysmë gati. Çdo vajzë do e kishte ëndërr të ishte në krahët e portugezit. Fama, paratë dhe bukuria e kanë shndërruar atë në një “ don zhuan” të vërtetë. Plot 27 kanë qënë të dashurat e yllit portugez. Lidhjen më afatgjate 32-vjeçari e ka pasur […]

November 10th, 2017 | Posted in Sport | Read More »

Vajza turpërohet në palestër, por jo për arsyen që ju mendoni (Video)

Një vajzë është turpëruar shumë në palestër, por jo për arsyen që ju prisni. Vajza po bënte një ushtrim për tonifikimin e këmbëve, por ndërsa ushtohej i bien streçet duke zbuluar të pasmet e saj. Por jo vetëm kaq kur ngrihet trupi i saj ekspozohet tërësisht para kamerës duke mos i lënë aspak hapësirë imagjinatës. […]

October 25th, 2017 | Posted in Sport | Read More »

“Kjo është arsyeja pse nuk u martova me një shqiptare”, Cana rrëfen historinë me gruan italiane VIDEO

sh-kapiteni i Kombëtares që pas ndeshjes me Italinë vari në gozhdë takat e futbollit, ka folur sot në emisionin e mëngjesit “Wake Up” rreth karrierës së tij dhe jetës familjare. Cana është rrëfyer edhe për lidhjen me bashkëshorten e tij italiane, të cilën e quajnë Monika. Loriku u shpreh: Në fillimet tona nuk e kisha […]

October 18th, 2017 | Posted in Sport | Read More »

Doni të dini se çfarë karakteri keni dhe si do të jetë e ardhmja juaj, mësojeni këtë përmes horoskopit kelt

Keltët e lidhnin çdo periudhë të vitit me një pemë të ndryshme. Pema, simbolikisht, përfaqëson jetën natyrore, atë që gjenerohet në mënyrë ciklike në tokë, lind, rritet dhe vdes. Sipas horoskopisë kelte, çdo individi i përket një pemë, e cila flet shumë edhe për karakterin e tij. Secili prej nesh ka “rënë” nga një pemë, […]

October 16th, 2017 | Posted in Sport | Read More »

Klitschko-Joshua, tani vjen një lajm i pabesueshëm

Mund të ju duket e pabesueshme, por Vitali Klitschko mund të rikthehet në ring. Ish kampioni i botës në peshat e rënda, dëshiron të hakmerret për vëllanë e tij, Wladrimir, duke kërkuar të hyjë në ring me Anthony Joshua. Edhe pse 46 vjeçar tani, Vitali që për disa vite ka qenë i paprekshëm në boksin […]

October 8th, 2017 | Posted in Sport | Read More »

Përse dukemi më bukur para pasqyrës se sa në foto?

Para se të dilni nga shtëpia, në pasqyrë dukeni bukur, mirëpo fotografitë tregojnë diçka tjetër. Pra, kujt t’i besohet? Çdo person është ballafaquar me atë shfaqje në pasqyrë dhe në fotografi, nganjëherë madje as që ngjajnë. Përse gjithmonë është kështu ndryshe? Çështja është që jeni të relaksuar kur shiheni në shtëpi, gjendeni në territorin tuaj […]

September 27th, 2017 | Posted in Sport | Read More »

Nëse i ke këto 6 probleme, je inteligjent

Shumica e njerëzve me inteligjencë të lartë janë konsideruar si super qenie të cilët mendja e tyre mund ta ju ndihmoj në situata të ndryshme të jetës së tyre. Ata nuk kanë problem sikur njerëzit e tjerë të zakonshëm. Por, ende realitet është i tillë. Në fund të fundit nuk ka rëndësi se sa inteligjent […]

September 23rd, 2017 | Posted in Sport | Read More »

Këto bukuroshe bëjnë që komentatori t’a humbasë ndeshjen për disa minuta (Video/Foto)

Një grup me bukuroshe që kishin shkuar në stadium për të parë një ndeshje të baseboll, kanë bërë që për disa minuta komentatori i kësaj ndeshje të humbe ndeshjen dhe të koncentrohet i tëri te ato. Tek sa ato bënin selfie gjatë gjithë kohës, ato ranë në syrin e kameramanit dhe e morën vëmendjen e […]

September 20th, 2017 | Posted in Sport | Read More »

A mund t’i dalloni 7 fytyra në vetëm 10 sekonda? (Foto)

Në internet po qarkullon një fotografi e cila është test i inteligjencës. Kjo është fotografi e një peme, në të cilët janë të fshehura figura të disa personave, dhe të rrallë janë ata që mund t’i gjejë të gjitha, transmeton Indeksonline. Shikoni dhe testoni se sa inteligjent jeni, dhe sa shpejt mund t’i gjeni këto […]

September 17th, 2017 | Posted in Sport | Read More »