Home » Magazina You are browsing entries filed in “Magazina”

Shkodranja: Si e kapa burrin në Shirokë duke bërë gjënë “më të keqe të mundshme”

Një grua ka zbuluar se i shoqi e tradhëton. Ajo thotë se është shtatzënë dhe e gjithë kjo situatë i shkatërroi familjen dhe jetën. Kjo është historia e rrëfyer: “Mirëmëngjes. Kam dy javë që kam festuar 29-vjetorin. Jetoj në Shkodër bashkë me burrin, djalin 2 vjeç dhe jam 5-muajshe shtatzënë me vajzë. Por jeta ime […]

December 11th, 2017 | Posted in Magazina | Read More »

Ngre fustanin e i nxjerr të gjitha në shesh, videoja e gazetares po bën xhiron e rrjetit (VIDEO)

Prezantuesja e një televizioni rumun ka shokuar shikuesit, kur zbuloi më shumë se që duhej derisa lëvizte fustanin nga frika se i është futur një merimangë. Illinca Vandici ishte në transmetim live kur filloi të kërcejë dhe vrapojë nëpër studio, duke menduar se i është futur në të brendshmet një merimangë. Të gjithë që ishin […]

December 11th, 2017 | Posted in Magazina | Read More »

(VIDEO) Shkon te furra të blejë bukë, nëna merr vesh lajmin ‘bombë’ për të bijën!

Nëna kap ‘mat’ vajzën të shoqëruar një djalë në një lokal pranë gjimnazit “Petro Nini”. Gazetarja e “Aldo Morning Show”, raporton se gruaja kishte parë rastësisht çantën e vajzës së saj 16-vjeçare në një furrë buke pranë shkollës, nga ku ishte informuar se vajza e saj lë çdo ditë orët e mësimit dhe ikën me […]

November 24th, 2017 | Posted in Magazina | Read More »

Ngjashmëri të frikshme me Jason Statham, ky është aktori shqiptar që po korr sukses në Europë

E quajnë Stilian Keli dhe është nga Shkodra. 37-vjeçari shqiptar që ka një ngjashmëri të frikshme me aktorin me famë botërore Jason Statham, prej 22 vitesh banon në Belgjikë. Në një bisedë me JOQ.al, Keli shprehet se është krenar për origjinën e tij. Ai ushtron profesionin e tij si aktor në Belgjikë dhe ka marrë […]

November 20th, 2017 | Posted in Magazina | Read More »

Tetë mënyra si ta bëni një mashkull për vete pa thënë as edhe një fjalë

Nuk janë fare të nevojshme çorapet me rrjetë… Nëse zbuloni ndonjë pjesë atraktive të trupit tuaj është mëse e kuptueshme që do ta tërheqni një mashkull, por ekzistojnë edhe mënyra tjera efektive që mund ta përfitoni zemrën e tij. Gjuha e trupit luan një rol shumë të rëndësishëm në tërheqjen e një mashkulli, sepse veprimi […]

November 20th, 2017 | Posted in Magazina | Read More »

E qeshura është ngjitëse

Nëse ju shikoni dy njerëz duke qeshur me një shaka që nuk e dëgjoni, shanset janë që ju do të buzëqeshni gjithsesi – edhe në qoftë se ju nuk e kuptoni atë. Sipas studimeve, e qeshura është në të vërtetë ngjitëse: truri i përgjigjet tingujve dhe përgatit muskujt në fytyrë për t’u bashkuar në gëzim. […]

November 20th, 2017 | Posted in Magazina | Read More »

Kujdes kur bëni selfie, ja cilat janë anët negative

Sipas ekspertëve të bësh vazhdimisht selfie ndikon në prishjen e harmonisë në shoqëri. Në vijim ju njohim me disa arsye pse ndikon negativisht në jetën tuaj: Mund të jetë vdekjeprurëse Mumbai urdhëroi ndalimin e selfie në fillim të këtij viti dhe deklaroi 16 zona në qytet ku nuk mund të bësh të tilla, sepse janë […]

November 20th, 2017 | Posted in Magazina | Read More »

Ditë e veçantë, shenja jote e horoskopit sot do…

Dashi-Asnjë planet nuk do ndikoje drejtpërdrejt ne jetën tuaj sentimentale sot dhe e ardhmja do varet vetëm nga sjellja juaj. Mundohuni te mos kritikoni gjithë kohës dhe te falni me tepër. Beqaret do kenë njohje te reja, por nuk duhet te… Dashi-Asnjë planet nuk do ndikoje drejtpërdrejt ne jetën tuaj sentimentale sot dhe e ardhmja […]

November 20th, 2017 | Posted in Magazina | Read More »

Gjërat të cilat meshkujt i bëjnë sepse mendojnë që janë atraktivë, por në fakt femrat i urrejnë

Disa vajza dhe gra kanë shfrytëzuar platformën “Reddit” për të shpërthyer me kritika për meshkujt të cilët mendojnë se duke i bërë disa gjëra të caktuara duken atraktivë. Asnjëra nga këto vajza e gra nuk ka folur për të gjitha vajzat e botës, megjithatë shumicës prej tyre u duken këto gjëra gabim. “Aroma e dashurisë” […]

November 18th, 2017 | Posted in Magazina | Read More »

Skandaloze Genta rrëzohet përsëri nga skena (Video)

Pothuajse të gjithë këngëtarët hasen me probleme të ndryshme gjatë performancave të tyre. Disa i shohim, e disa jo por tani po flasim për një incident që i ka ndodhur këngëtares së njohur Genta Ismajli. Gjatë performancës në një club, teksa kërcente këngëtarja ka rënë nga skena. Blitz.al ka publikuar këtë moment kritik ku shihet […]

November 18th, 2017 | Posted in Magazina | Read More »