“Author Archive”
Stories written by Admin

12 shenjat paralajmëruese që universi i dërgon kur je në rrugën e gabuar në jetë

Ka ardhur koha në secilën prej jetës sonë, që ne të fillojmë të pyesim nëse jemi në të vërtetë në shtegun ku duhej të ishim. Ka ardhur koha kur mendojmë se ndoshta vendimet tona nuk ishin mjaft të sakta dhe mund të na duhet të ndryshojmë jetën tonë pak për t’u kthyer në rrugën e […]

November 26th, 2017 | Posted in Kuriozitete/Shkencë | Read More »

Nga macja e zezë tek pasqyra e thyer: 10 besëtytnitë që besojnë shqiptarët!

Besëtytnitë padyshim që janë pjesë e çdo populli, dhe për to ende dëgjohet të flitet edhe tek shqiptarët. Por, cilat janë 10 besëtytnitë që shqiptarët ende i besojnë? Më poshtë kemi radhitur 10 nga besëtytnitë që disa njerëz ende i besojnë: Kur macja e zezë “të pret” rrugën Nëse duke e kaluar rrugën, qoftë në […]

November 24th, 2017 | Posted in Kuriozitete/Shkencë | Read More »

Çfarë fshihet në foto: Burrë apo grua; përgjigjja juaj flet shumë për ju…

Mënyra si perceptoni realitetin që ju rrethon ndryshon nga personi në person, ndonëse shqisa e të parit është e njëjtë për të gjithë. Tashmë e keni mësuar këtë gjë duke u bërë pjesë e lojërave të mendjes dhe imazhit që bëjmë vazhdimisht në Living. Të njëjtën gjë ju ftojmë të bëni dhe tani, të perceptoni […]

November 24th, 2017 | Posted in Kuriozitete/Shkencë | Read More »

Një “Shpërndarje” ty nuk të kushton azgjë, Valmiri është shpresë për jetë

Ju lutemi #Shpërndajeni Valmiri ka shumë nevojë për ndihmën tonë Një #Shpërndarje ty nuk të kushton asgjë, për Valmirin është shpresë për jetë 😞 😞 Ka dy javë që Valmir Limani është shtrirë në Klinikën e Hematologjisë në Prishtinë. Por, gjendja shëndetësore e këtij 18 vjeçari nga Tërpeza e Vitisë nuk po përmirësohet. Për më […]

November 24th, 2017 | Posted in Lajme,Shëndeti juaj | Read More »

Me vetëm 5 minuta masazh me këtë vaj, ju do të largoni qimet në vendet e padëshiruara përgjithmonë!

Flokët e padëshiruar në zonat e dukshme të trupit si duart, këmbët, fytyra dhe shpina janë një nga problemet kryesore kozmetike për shumë gra anembanë botës. Kjo ndodh për shkak të shumë faktorëve si: Mosbalancimi i hormoneve në trup, cikli i parregullt menstrual , përdorimi i barnave të caktuara apo edhe për shkak të shtatzënisë. […]

November 24th, 2017 | Posted in Shëndeti juaj | Read More »

Doktori rus zbulon recetën e fuqishme kundër kancerit?

Ky mjekim mund të nxjerr toksinat nga trupi juaj, e përmirëson funksionin e zemrës, forcon sistemin imunitar si dhe mund të kuroj të gjitha llojet e kancerit. Receta e fuqishme e Dr. Mermerski për trajtimin e kancerit Do ju duhet: 1 kg mjaltë 400 gr grurë 400 gr arra 12 thelpinj hudhër 15 limona Përgatitja: […]

November 24th, 2017 | Posted in Shëndeti juaj | Read More »

Këtu gjaku nuk falet, njihuni me fshatin shqiptar që gjakmarrjen e ka çështje nderi

Fshati Kalei në zonat e thella të Mallakastrës është tashmë thuajse fantazmë, sepse është braktisur masivisht, por nuk ka ndodhur kështu me ligjin e pashkruar të hakmarrjes. Ky ligj sundon ende në këtë fshat dhe këtë e vërteton vrasja e 57-vjeçarit Shefo Duraj para një viti. Në një reportazh nga “ABC News” thuhet se Shefo […]

November 24th, 2017 | Posted in Kuriozitete/Shkencë | Read More »

Nga Nishi Tek Molla E Kuqe Dikur Kufiri Shqiptar. Si U Zbrazën Këto Territore? (Video)

Një udhëtim i dhimbshëm mes të shkuarës e të tashmes, që risjell një prej masakrave më të tmerrshme mbi popullsinë civile shqiptare.Nga Nishi tek Molla e Kuqe! Ku ka qenë dikur kufiri shqiptar? Si u zbrazën këto territore? Çfarë ka mbetur ende pas edhe sot? Një udhëtim i jashtëzakonshëm që nuk duhet humbur. Fshatrat me […]

November 24th, 2017 | Posted in Video | Read More »

Në fillim kishte vetëm dhimbje koke, por pas dy ditësh vdiq. Tani mjekët po i paralajmërojnë të gjithë të kenë kujdes, nëse kanë probleme të tilla

Ndonjëherë, njerëzit vetëm injorojnë problemin derisa të largohet, gjë që mund të ketë pasoja serioze për shëndetin tonë. I tillë ishte rasti i Charlotte nga Karolina e Veriut. Ajo dhe burri i saj Eric kishin 4 fëmijë. Charlotte dhe Eric ishin të dashur qe ne shkolle te mesme. Charlotte vuante nga dhimbja e kokes qe […]

November 24th, 2017 | Posted in Lajme | Read More »

Këtë nuk e keni ditur

I vetmi kriter që njerëzit kanë për një sallatë është përzierja e disa përbërësve të shijshëm, por megjithë aromën, ka edhe gjëra të tjera për t’u marrë në konsideratë. Disa përbërës nuk shkojnë së bashku në një sallatë, të tilla si kombinimi i domates dhe kastravecit. Ne duhet të dimë kohën e saktë të tretjes […]

November 24th, 2017 | Posted in Kuriozitete/Shkencë | Read More »