“Author Archive”
Stories written by Admin

Deri sot i keni zier vezët gabim, ja si duhet për të qenë të ngrënshme

Vezët janë racion shumë i shijshëm dhe i ushqyeshëm. Përmbajnë proteinë dhe një numër të madh vitaminash dhe mineralesh, andaj mund të zëvendësojnë në tërësi mishin. Janë lehtë të tretshme dhe relativisht me vlera të ulëta kalorish. Si duhet të zihen vezët? Në saje të lëvozhgës, vezët përmbajnë të gjitha vlerat ushqyese. Ja këshilla se […]

October 17th, 2017 | Posted in Kuriozitete/Shkencë | Read More »

Miliarderi kinez ofron 180 milionë dollarë për atë që martohet me vajzën e tij, por ka një problem

Miliarderi Kinez Cecil Chao ofron shumën “e çmendur” prej 180 milionë dollarësh për çdo mashkull që do të martohet me vajzën e tij lezbike. Vajza 34-vjeçare Gigi Chao është lezbike dhe pret nga i ati i saj që ta pranojë këtë fakt. Per me shume klikoni me poshte:

October 17th, 2017 | Posted in Lajme | Read More »

A keni lëkurë të thatë? Po ju bien flokët? Shikoni se çfarë vitaminash ju mungojnë.

Trupi ynë ka nevojë për vitamina dhe minerale për të kryer siç duhet funksionet e tij të përditshme. Mënyra më e mirë për këtë është konsumimi i një diete të shëndetshme për të marrë sasi të mjaftueshme të lëndëve ushqyese. Shenjat që tregojnë mangësi të vitaminave: Buzët e plasaritura Kjo tregon mungesën e vitaminës B […]

October 17th, 2017 | Posted in Shëndeti juaj | Read More »

Më të mira se çdo ilaç: I keni të gjitha në shtëpi, janë të lira dhe ju zgjidhin një problem shumë të madh

Shqetësimet e lëkurës janë një problem shumë i zakonshëm. Njerëzit mund të kenë të çara në lëkurë dhe kruajtje të rënda. Për fat të mirë ka kura natyale që ju ndihmojnë t’i mbani këto simptoma nën kontroll. Aloe Vera Kremrat e lëkurës të blera në dyqane dhe farmaci shoqërohen edhe me efekte anësore. Megjithatë, Aloe […]

October 17th, 2017 | Posted in Shëndeti juaj | Read More »

Nëse e shikoni këtë në duart tuaja, kontaktoni menjëherë një doktor. Arsyeja është e frikshme!

Dëmtimet e duarve janë shumë të zakonshme por disa prej tyre mund të jenë një shenjë e një problemi tjetër më të madh. Ato mund të ndodhin si rezultat i inflamacionit, kockave të thyera, infeksioneve, rritjeve jonormale, cisteve si dhe tumoreve. Jo çdo dëmtim është serioz, por ju duhet të mësoni t’i kushtoni vëmendje shenjave […]

October 17th, 2017 | Posted in Shëndeti juaj | Read More »

Dera që do të zgjidhni zbulon shumë detaje për të ardhmen tuaj

Nëse keni zgjedhur derën me numrin një: Ju kërkoni një rrugë drejt lirisë. Dëshironi të keni shumë hapësirë për veten tuaj dhe për të krijuar rrugën tuaj, veçanërisht nëse ka mundësi të pafundme. Ju jeni të pavarur dhe nuk ju pëlqen konfrontimi. Ju nuk dëshironi të nxitoni dhe të dëshironi ta shijoni kohën tuaj. Nëse […]

October 17th, 2017 | Posted in Kuriozitete/Shkencë | Read More »

Njeriu që tronditi botën: Kanceri mund të shërohet për tre minuta, ja si

Kjo teori mbresëlënëse ka vite që është prezantuar nga autori amerikan Gregg Braden, i njohur për teoritë e tij të famshme për trajtimin e kancerit. Ai thotë se emocionet tonandikojnë në ADN dhe se fuqia e mendimeve, si lutjet për shembull, mund të na shërojnë nga çdo lloj sëmundje. Efekti i kancerit mund të ndalet […]

October 17th, 2017 | Posted in Shëndeti juaj | Read More »

6 gënjeshtrat e mëdha që gratë ua thonë burrave dhe ata “i hanë” pa të keq

E kush tha se gënjeshtrat janë përherë të dëmshme? Ka raste kur ato të nxjerrin nga situata e për më tepër, mund ta bëjnë jetën tuaj edhe më të bukur. Të tilla janë këto “gënjeshtra ë bardha” që gratë e martuara ua thonë shpesh bashkëshortëve të tyre dhe ata ‘i hanë” si peshq. Seksi ishte […]

October 17th, 2017 | Posted in Magazina | Read More »

Futeni në shtëpi me këpucë? Pasi të lexoni këtë do kuptoni që ju ka gjetur belaja

Të gjithëve na ka rastisur që të paktën një here të vetme të na ketë bërtitur për shkak se jemi futur me këpucë brenda. Një studim i Universitetit të Arizonës jep fakte tronditëse se përse nuk duhet të futemi me këpucë. Numri i baktereve që mbartin këpucët tona arrin deri në 421,000. Këtu përfshihen nëntë […]

October 17th, 2017 | Posted in Lajme | Read More »

25 fakte të çmendura për Pablo Escobar që do t’ju lënë pa fjalë

Pablo Escobar është ‘mbreti’ më i madh i drogës që bota ka parë ndonjëherë. Emri i tij është sinonim për Kokainë & Kolumbi, dhe sot ne do t’ju tregojmë disa gjëra të ‘çmendura’ të cilat mund të mos i dini për të! I lindur më 1 dhjetor, 1949, në Antioquia, Kolumbi, Pablo qysh si fëmijë […]

October 17th, 2017 | Posted in Kuriozitete/Shkencë | Read More »