|

Nuk donin që valixhet t’u kontrolloheshin në aeroport, arsyeja do t’ju befasojë

Trafikantët përherë e më shumë po gjejnë mënyra nga më të rejat për të transportuar lëndët narkotike.
Por disa trafikantë në Brazil kishin gjetur një mënyrë të re për të transportuar lëndë narkotike.

Këta trafikantë kishin korruptuar një punonjës të aeroportit dhe ai duhet të lëvizte valixhet me lëndë narkotike pa kaluar në sistemin e kontrollit.

Valixhet nuk do të kontrolloheshin me pretekstin se brenda tyre kishte ilaçe.

E gjithë kjo skemë u zbulua dhe janë arrestuar Preetam Mungrah dhe Wilfred Owusu.

Kokaina duhet të shkonte nga Brazili në Britaninë e Madhe.

Në total ishin 100 kilogramë kokainë dhe nëse do të hidhej në treg do të kapte vlerën e 9 milion eurove.

LEXONI DHE:  Haradinaj thotë se në vitin 2018 do të aplikohet për marrjen e statusit për anëtarësim në BE

Short URL: http://daily-explore.info/?p=5281

Posted by on Oct 11 2017. Filed under Lajme. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply