|

Nëse keni dhimbje koke për shkak të sinusit, dhe ndieni bllokim në fyt, duhet të kërkoni për këtë element të fshehur

A vuani nga hundët e bllokuara ose nga kolla e cila ju mban zgjuar gjatë gjithë natës? Nëse keni këto simptoma atëherë ndoshta po vuani nga sinuset e inflamuara , gjithashtu të njohura dhe si sinusi kronik.

Sinsusi kronik njihet për shkak të dhimbjes së fortë në ballë, në pjesën e hundës, nofullës së sipërme, te sytë..etj.Për këtë lloj dhimbjeje zakonisht nga doktorët japin antibiotikë të fortë. Por këta antibiotikë duke qenë se nuk i dallojnë dot bakteret e mira nga ato te këqija shpesh herë krijojnë territorin perfekt për lindjen e mykut ne trup.

Ky lloj myku është një nga llojet më të vështira për t’u zhdukur nga trupi. Sepse duhet të ndqet një dietë rigoroze, veçanërisht pa sheqer, pa yndyrna, pa bulmet dhe pa karbohidrate me glicemi të lartë

LEXONI DHE:  Kështu si është bërë MC Kresha vështirë se do ta njihni (Foto)

Short URL: http://daily-explore.info/?p=5349

Posted by on Oct 11 2017. Filed under Shëndeti juaj. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply