|

Nëna detyrohet të abortojë, kjo është arsyeja e dhimbshme

Nëna e një djali të vogël 3-vje ç pasi u diagnostikua me kancer është vënë para një zgjedhje të vështirë. Helen Nutter ishte gati për të shkuar me pushime së bashku me bashkëshortin Matt dhe djalin Louie kur zbuluan se vuante nga kanceri në mushkëri. 32 vjeçarja nga Upton, Ëirral kishte filluar të përdorte antibiotikë sepse mendonte se kishte kollë por analizat që kryenë mjekët zbuluan sëmundjen.

Helen ishte gjithashtu shtatzënë dhe duhet të zgjidhte nëse duhet të abortonte fëmijën e dytë ose të linte fëmijën e parë pa mama. Bashkëshorti i saj, Matt thotë se ata ishin të mërzitur kur u këshilluan se duhet të abortonte nëse donin që ajo të kishte mundësi për të jetuar.

Matt tha që djali Louie është shumë i rëndësishëm për Helen dhe në këtë mënyrë ajo do të luftojë edhe njëherë që të kalojë më shumë kohë me të:

Çdo fëmijë ka nevojë për mamanë. Unë jam babai i tij por ai ka nevojë për nënën”, tha Matt.

LEXONI DHE:  Shembin murin e shtëpisë për të nxjerrë gruan me peshë 490 kg

Short URL: http://daily-explore.info/?p=5374

Posted by on Oct 11 2017. Filed under Lajme. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply