|

Lloji i hundës, tregon karakterin e njeriut

Përveç formave të tjera të pjesëve të trupit, është vërtetuar se edhe forma e hundës tregon shumë për personalitetin e njeriut.
Në disa rezultate të publikuara nga profesori nga universiteti i Izraelit Ben-Gurion, Abraham Tamir, tregojnë se karakteri i njeriu përshkruhet edhe nga forma e hundës, transmeton lajmi.net.
Në vazhdim paraqiten 8 format e ndryshme të hundës dhe karakteristikat e tyre të veçanta:
Vazhdo leximin në linkun më poshtë

LEXONI DHE:  A e gjeni dot se ku fshihet leopardi në këtë foto?

Short URL: http://daily-explore.info/?p=5346

Posted by on Oct 11 2017. Filed under Kuriozitete/Shkencë. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply