|

Lani çdo mbrëmje këmbët me ujë të ftohtë, dhe do habiteni nga ajo çfarë do i ndodhë trupit tuaj

Çdo mbrëmje, pasi të shkoni në shtëpi pas një dite të vështirë pune, lajini këmbët me ujë të ftohtë.

Sergey Bubnowsky, një specialist nga Moska u shpreh se kjo metodë e thjeshtë do t’ju ndihmojë të forconi sistemin imunitar.

Mbajini këmbët në ujë të ftohtë për 10­-15 minuta, pas kësaj vishni çorape të ngrohta dhe flini gjumë.

Kjo mënyrë do të rezultojë mjaft e efektshme në rritjen e sistemit imunitar, stabilizimin e temperaturës së trupit, redukton rrezikun nga goditjet në tru, stabilizon nivelet e presionit të gjakut etj.

LEXONI DHE:  Njerëzit që preken për çdo gjë dhe qajnë, kanë cilësi të veçantë madje duhet t’i keni zili…

Short URL: http://daily-explore.info/?p=5367

Posted by on Oct 11 2017. Filed under Kuriozitete/Shkencë. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply