|

E keni gishtin e dytë të këmbës më të gjatë se të parin? Njihuni me kuptimin

Nëse gjithmonë keni menduar çfarë do të thotë te kesh gishtin e dytë të këmbes më të gjatë se të parin, atëherë ky artikull është për ju.

Ka disa njerëz të cilët mendojnë se është defekt. Por ne ju bëjmë me dije se nuk është kështu.

Një nga këmbët më të famshme në historinë e artit është ajo e Venerës së Botiçellit.

Simbol i bukurisë, u pikturua nga artisti i famshëm pikërisht me gishtin e dytë të këmbës më të gjatë se i pari, një trend tipik i artit klasik grek.

Gishti i dytë më i gjatë e bënte figurën më harmonike, ishte simbol perfeksioni, sipas kritikëve të estetikës të asaj kohe.

Prandaj të gjithë ju që e keni gishtin e dytë të këmbës më të gjatë se të parin, mos u shqetësoni. Ju jeni thjesht perfektë…

LEXONI DHE:  7 ushqimet që do ju rrafshojnë barkun

Short URL: http://daily-explore.info/?p=5360

Posted by on Oct 11 2017. Filed under Shëndeti juaj. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply