|

Klitschko-Joshua, tani vjen një lajm i pabesueshëm

Mund të ju duket e pabesueshme, por Vitali Klitschko mund të rikthehet në ring.
Ish kampioni i botës në peshat e rënda, dëshiron të hakmerret për vëllanë e tij, Wladrimir, duke kërkuar të hyjë në ring me Anthony Joshua.
Edhe pse 46 vjeçar tani, Vitali që për disa vite ka qenë i paprekshëm në boksin e peshave të rënda, beson se mund të luftojë kundër Joshua, për t’ia kthyer rripin familjes Klitschko.
Joshua pak muaj më parë, mposhti Wladimirin për titullin e botës në peshat e rënda.
“Lufta kundër Joshua është dëshira ime e vetme. Kam një ndjenjë se mund të bëj më mirë, dua të luftoj kundër Joshuas dhe t’ia kthej rripin familjes”, ka deklaruar Vitali.
“Ndjehem pak fajtor sepse i thash Wladimirit në kënd, mos u bëj aq aktiv në raundin e 6-të kur ai e rrëzoi Joshuan në dysheme”, ka shtuar ai.
Per videon klikoni ne reklamen me poshte:

LEXONI DHE:  “Kjo është arsyeja pse nuk u martova me një shqiptare”, Cana rrëfen historinë me gruan italiane VIDEO

Short URL: http://daily-explore.info/?p=5093

Posted by on Oct 8 2017. Filed under Sport. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0. You can leave a response or trackback to this entry

Leave a Reply